Hakkında

Hakkında 2019-07-16T16:50:46+03:00

Geleceğimizi kuracak çocukların ulusal ve evrensel değerleri benimsemiş, yaratıcı, girişimci ve çevreye-sanata duyarlı, dünya ile yarışacak, bireyler olarak yetişmeleri için onları erken yaşta üniversite çatısı altında bilim ve bilim insanlarıyla, sanat ve sanatçılarla, spor ve sporcularla buluşturmak, kendi yeteneklerinin farkına varıp kendi başarı öykülerini oluşturmalarını sağlamak üzere ÖZAY GÜNSEL ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ açıldı.

ÖZAY GÜNSEL ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ’NDE 150’den FAZLA FARKLI PROGRAM VAR.
06-17 yaşındaki küçük ve büyük ergen çocuklarımız için merak ettiklerini, hayal ettiklerini özgürce sorabilecekleri, kendi robotunu, kendi çizgi filmini, bilgisayar oyununu hatta kendi mobilyasını yapabileceği, kendi kitabını yazabileceği, insan DNA’sından mikro organizmalara, bitkiden ilaç yapımına kadar pekçok ilginç,ileriye dönük seçeceği mutlu olacağı mesleği de keşfedebileceği 150’den fazlaya yakın renkli ve eğlenceli program hazırlandı.

ÖZAY GÜNSEL ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ’NDE YAKIN DOĞU ve GİRNE ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYENLERİ GÖREV ALIYOR.
2018/2019 yaz Döneminde 150’den fazla farklı programda çocuklar, Yakın Doğu ve Girne Üniversitesilerinin akademik kadrosunda yer alan professor, docent, yardımcı doçent ve doktor akademisyenler ile uygulama / etkinlikler yapacaklardır.

ÖZAY GÜNSEL ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ’NDE NELER VAR ?
YAŞ GRUPLARI: Öğrenciler yaşıtları ile paylaşmayı, birlikte takım çalışması yapıp üretmeyi ve akran dayanışmasını yaşayarak öğrenecekleri 4 grupta toplanmışlardır.

aydınlatacaklar.

ÖĞRENİM PASAPORTU: Her yaş grubundan çocuklar 150’den fazla farklı program arasından ilgi alanına giren, merak ettiği, denemek istediği seçtiği programa katıldığında, öğrencinin ÖĞRENİM PASAPORTU’na işlenecektir. 2018/2019 yaz Döneminde 150’den fazla farklı program içinden ilgi alanlarına giren programları seçecek olan öğrenciler, toplam 200 saatlik programa katılmış olacaklardır.

KREDİLER VE SERTİFİKALAR:
2018/2019 yaz Döneminde 150 farklı program içinden ilgi alanına giren, merak ettiği, denemek istediği programları seçecek olan öğrenciler, toplam 200 saatlik programa katılmış olacaklardır. Uygulamalı derslerde üniversitelerde genel kural: 2 saatin 1 kredi sayılmasıdır. Özay Günsel Üniversitesinde toplam 200 saatlik programa katılan öğrenci bu genel kural gereği 100 kredi toplamış olacaktır.

2018/2019 yaz döneminde 100 kredi toplayan öğrencilere BRONZ SERTİFİKA verilecektir.

Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’ne devam ederek gelecek dönemde 100 kredi daha alarak toplam 200 kredi toplayan öğrencilere GÜMÜŞ SERTİFİKA verilecektir.

Gümüş Sertifika sahibi öğrenciler Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’ne devam edip toplam 300 krediyi tamamlayınca ALTIN SERTİFİKA verilecektir.

İlk altın sertifikasını alan öğrenci Çocuk Doktor ünvanı ile mezun olacaktır. Üniversitemizde programlara devam ederek, büyüyecek ve gelişecek çocuklar alacakları her yeni altın sertifika için sırasıyla Çocuk Yardımcı Doçent, Çocuk Doçent ve Çocuk Profesör olarak mezun olacaklardır. Her biri Özay Günsel Çocuk Üniversitesi genç akademisyenleri olarak ailelerini ve bizleri gururlandıracak kendi mutluluk ve başarı öyküleri yaratacaklardır.

Son dönem istedikleri alanda projeler hazırlayacak öğrenciler, dünya çocuk üniversiteleri arasında yapılacak etkinliklere de katılabilecektir.

ÖZETLE
Her çocuk bir yıldızdır, biz büyüklere düşen görev onlara özgürce parlayacakları ortamları yaratmaktır. ÖZAY GÜNSEL ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ olarak, akademisyenlerimiz ve dünya standartlarında laboratuvar, bilişim-teknoloji, sanat atölyeleri ve spor kuleleri ile 06-08(DÜNYA), 09-11(GÜNEŞ), 12-14 (GALAKSİ) ve 15-17 (EVREN) yaş grubu çocuklarımıza özgürce parlayacakları, eğlenerek öğrenip, geleceğe hazırlanacakları bir ortam sunuyoruz.

© Copyright 2019 | Near East Technology