Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular 2019-05-24T09:57:27+03:00
06-17 yaşındaki küçük ve büyük ergen çocuklarımız için merak ettiklerini, hayal ettiklerini özgürce sorabilecekleri, kendi robotunu, kendi çizgi filmini, bilgisayar oyununu hatta kendi mobilyasını yapabileceği, kendi kitabını yazabileceği, insan DNA’sından mikro organizmalara, bitkiden ilaç yapımına kadar pek çok ilginç,ileriye dönük seçeceği mutlu olacağı mesleği de keşfedebileceği 150’den fazla renkli ve eğlenceli program hazırlandı. Çocuklarımız bu programlar ile beraber standart ders konularından ve ortamlarından farklı olarak, 8 hafta boyunca toplam 200 saat, profesör, doçent, yardımcı doçent, doktor akademisyenler ile bilim, bilişim, sanat, spor programlarında ders, deney, etkinlik ve projeler yapacaklar ve toplam 100 kredi toplayan öğrencilere BRONZ SERTİFİKA verilecektir.

Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’ne devam ederek gelecek dönemde 100 kredi daha alarak toplam 200 kredi toplayan öğrencilere GÜMÜŞ SERTİFİKA verilecektir.

Gümüş Sertifika sahibi öğrenciler Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’ne devam edip toplam 300 krediyi tamamlayınca ALTIN SERTİFİKA verilecektir.

İlk altın sertifikasını alan öğrenci Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Doktor ünvanı ile mezun olacaktır. Üniversitemizde programlara devam ederek, büyüyecek ve gelişecek çocuklar alacakları her yeni altın sertifika için sırasıyla Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Yardımcı DoçentiÖzay Günsel Çocuk Üniversitesi Doçenti ve Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Profesörü olarak mezun olacaklardır. Her biri Özay Günsel Çocuk Üniversitesi genç akademisyenleri olarak ailelerini ve bizleri gururlandıracak kendi mutluluk ve başarı öyküleri yaratacaklardır.

Son dönem istedikleri alanda projeler hazırlayacak öğrenciler, dünya çocuk üniversiteleri arasında yapılacak etkinliklere de katılabilecektir.

Özay Günsel Çocuk Üniversitesi öğrenci kayıtları, 15 Mayıs 2019 Çarşamba günü  YDÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi giriş katında başlamıştır. Kayıt yaptımak için gelen velilerimizin öğrencinin 2 adet vesikalık fotoğrafını ve öğrenci ve veli kimlik fotokopilerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Kayıt esnasında kayıt formu doldurulacak ve ardından program seçimi gerçekleşecektir. Program/etkinlik seçimi yapan velilerimizin ücret ödemelerini yaptıktan sonra öğrencilerimizin ve velilerimizin program boyunca dikkat etmesi gereken hususların bulunduğu listeyi imzalayacak ve  çocuklarımız için özel olarak hazırlanan çantalarını teslim alacaklardır.

Etkinliklere gelen çocuklarımız yarım günlük programı seçtikleri taktirde 120 saat (60 kredi) programlara katılmış olacaklardır. Eğer bronz sertifikayı almak isterlerse  100 krediyi tamamlamak üzere telafi zamanlarında 80 saatlik etkinliğe katılarak 200 saati tamamlamalıdır. Tam gün programı seçen çocuklarımız ise bir dönem içerisinde 200 saati tamamlayıp 100 kredi ile bronz sertifika sahibi olacaklardır. Yarım günlük programı seçen çocuklarımız için öğle yemeği verilmeyecektir.

Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Web sitesinde belirtilen ücretler bütün programı kapsamaktadır. Bu ücrete öğrencilerin programlarda kullanacakları tüm laboratuvar  madde ve malzemeleri (lab. önlüğü, lab gözlüğü, eldiven, boya malzemeleri vb. gibi), çanta (t-shirt, şapka, kalem, defter, flash bellek, defter  ve yaka kartı), müze ve doğa gezileri ile ara öğün ve öğlen yemekleri dahildir. (Tam gün program için)

Web sitemizden başvuru formunuzu doldurduktan sonra, ön Kayıt Yaptırmak için 31 Mayıs Cuma gününe kadar Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde bulunan Özay Günsel Çocuk Üniversitesi kayıt birimine başvurarak 500 TL ön kayıt ücretinizi yatırıp etkinlik seçiminizi yapabilirsiniz. Kesin kayıt için son tarih 11 Haziran’dır. Bu tarihe kadar kayıt ücretinin geri kalan kısmını ödeyerek tam kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.
Near East Bank ve Cardplus taksit ve kredi olanağı sağlayabilecektir.

Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Etkinlikler yaş gruplarının özelliklerine göre oluşturulduğu için kayıtlarımızı doğum tarihine göre alıyoruz. Eğer çocuğunuzun farklı bir durumunun olduğunu düşünüyorsanız info@ozaygunselcocukuniversitesi.org adresine yazabilirsiniz.

Kaydınızı yaptırıp etkinlikleri seçtikten sonra 1 hafta içerisinde etkinlik değişikliği yapabilirsiniz.

Etkinlikler Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsünde olacak, öğrenciler seçtikleri etkinlikler için fakülte binalarında bulunacaktır. Bazı etkinlikler Girne Üniversitesi kampüsünde de olacaktır bu etkinlikler için öğrenciler Girne Üniversitesi kampüsüne gideceklerdir. Ayrıca deniz ve doğa etkinlikleri için de daha önceden belirlenip size bildirilecek olan lokasyonlarda olacaktır.
Servis kullanmayacak olan velilerimiz, çocuklarını Sağlık Bilimleri Fakültesine bırakacaklar ve yine aynı şekilde Sağlık Bilimleri Fakültesinden alacaklar.

*Bazı etkinlikler Girne Üniversitesi kampüsünde de olacaktır bu etkinlikler için öğrenciler Girne Üniversitesi kampüsüne gideceklerdir. Ayrıca deniz ve doğa etkinlikleri için de daha önceden belirlenip size bildirilecek olan lokasyonlarda olacaktır.

Servis kullanmayacak olan velilerimiz çocuklarını Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden en geç saat 16:00’da almalıdırlar.

Bazı günler etkinliklere katılım gösteremeyecek olan öğrencilerimiz için kredi telafisi yapılabilecektir.

Kredi telafileri yarıyıl tatilinde yapılacaktır.

Program gün ve saatlerinde değişiklikler olabilir.
Hava koşulları vb nedenlerle yapılacak olan değişiklikler sizlere mail ile bildirilecektir.
© Copyright 2019 | Near East Technology