Dijital Oyun Tasarım Atölyesi

Özay Günsel Çocuk Üniversitesi bünyesinde verilecek olan başlangıç seviye dijital oyun tasarımı atölyesinde, 11-17 yaş grubu öğrenciler, yaratıcılıklarını ve oyun deneyimlerini kullanarak kendi oyun tasarımlarını yapacaklardır. 21. yüzyılın en önemli getirilerinden olan takım çalışması becerilerinin de ön planda olacağı bu atölyede öğrenciler, hem dijital yetkinliklerini geliştirmek için etkinlikler yapacak hem de sosyal yeteneklerini de güçlendirecektir.

KAZANIMLAR:
Oyun tasarımı üzerinde çalışmak, çocukların birçok becerisini arttırmaya yardımcı olmaktadır. Oyun tasarlarken algoritmik, analitik, yaratıcı ve tasarım odaklı düşünme becerileri gelişmektedir. Bu atölyeye katılan öğrenciler, bahsedilen becerilerin yanı sıra öğrenmeyi öğrenme, takım çalışması, tanıtım yapma ve etkili sunum becerileri gibi yetkinlikleri de kazanacaktır.

Öğrenciler 5 günlük atölyenin son gününde grup halinde tasarladıkları oyunları alanında uzman olan kişilere sunarak geri bildirim alacaklar ve kendilerini bu konuda geliştirme fırsatı da bulacaklardır. Programlar 08.30 – 16.30 saatleri arasında gerçekleşecek olup, öğrencilerimiz 08.00 itibari ile karşılamaya başlanacaktır.

SUNULACAK HİZMETLER
Öğrenciler bu atölye için ekstra bir malzemeye ihtiyaç duymayacaktır. Kullanılacak olan malzemeler Özay Günsel Çocuk Üniversitesi tarafından karşılanacaktır.  Malzemelerin yanı sıra 2 ara öğün ve 1 ana öğün yemek ve günlük su ihtiyaçları da karşılanacaktır.

KULLANILACAK MEKAN:
Yapılacak olan atölye için Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde ki İnovasyon binası içerisinde bulunan oyun tasarım odası kullanılacaktır.

Kontenjan
Grupların oluşturulabilmesi ve atölye sonunda yapılacak jüri görüşmelerinin yapılabilmesi için kontenjan 12-15 kişi ile sınırlı olmalıdır.

Online Kayıt formu için tıklayınız: https://ozaygunselcocukuniversitesi.org/online-kayit-formu/