Hakkında

NEDEN ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ

Çocuk üniversiteleri 6-17 yaş aralığındaki çocuklar için üniversite kampüsünde yaz ve kış akademik dönemleri ile birlikte akademik kurs programları sunarak öğrencileri bilim, sanat ve spor bölümlerindeki akademisyenlerle çeşitli etkinlik programlarında bir araya getirerek çocukların dünya ile yarışacak inovatif fikirlerinin ve yeteneklerinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Tüm dünyada çocuk üniversiteleri ülkenin ve dünyanın geleceğine katkıda bulunmaktadırlar.

Yakın Doğu Üniversitesi dünyadaki saygın üniversiteler arasında olması ile birlikte ÖZAY GÜNSEL ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ’ni kurarak, yarınlarımızı aydınlatacak, ulusal ve evrensel değerleri benimsemiş, insan haklarına, çevreye ve topluma duyarlı, başarı öyküleri yaratacak çocuklarımıza ve ülkemize önemli bir hizmeti hayata geçirmiştir.

Çocuklarımızın eğlenerek öğrendiği, farklı alanlarda kendi becerilerini geliştirdiği, akademik başarılarına katkı sağlandığı ve üniversite sınavlarına hazırlandıkları eğitim programları ile hizmet veren ÖZAY GÜNSEL ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ’nde MERAK ihtiyacını karşılayan bir ÖĞRENME ortamı sağlanmaktadır.

ÖZAY GÜNSEL ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ’nin açılışıyla birlikte «Çocuk Dostu Kampüs», «Çocuk Dostu Kütüphane», «Çocuk Dostu Hastane» ve «Çocuk Dostu Turizm» kavramları gündeme gelmiştir. Yakında «ÇOCUK DOSTU KUZEY KIBRIS» kavramı da gündeme gelecektir.

Çocuklar umuttur ve çocuklar için yapılacak her güzel şey yeni güzellikler ve iyilikler doğuracaktır.

ÖZAY GÜNSEL ÇOCUK ÜNİVERSİTESİNDE NELER VAR?

Çocuklarımız, ÖZAY GÜNSEL ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ’nde Yaz Akademik Dönemi Programları, Kış Akademik Dönemi Programları ve Kurslar şeklinde üç başlık altında eğitim görmektedirler.

YAŞ GRUPLARI: Öğrenciler yaşıtları ile paylaşmayı, birlikte grup çalışması yapıp üretmeyi ve akran dayanışmasını ve takım çalışmasını yaşayarak öğrenecekleri 4 grupta toplanmışlardır.