Yaz Akademik Dönemi

Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Yaz Akademik dönemi programları STEAM eğitim modeli (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) temel alınarak tasarlanmakta olup öğrencilerimiz için 8 haftalık bir eğlence ve öğrenme serüveni sağlamaktadır. Çeşitli fakülte programlarının yanı sıra sosyal aktivitelerle de çocukların sosyal ve toplumsal gelişimi desteklenerek kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilecekleri, öz farkındalıklarını geliştirebilecekleri ve ilerleyen yaşlarda meslek seçimine zemin hazırlayan programlarımız ile öğrencilerimize hizmet sunulmaktadır.

1. Yaz Akademik Döneminde neler yapılıyor?

Yaz Akademik dönemi öğrencilerimizi erken yaşta üniversite çatısı altında bilim ve bilim insanlarıyla, sanat ve sanatçılarla, spor ve sporcularla buluşturarak, kendi yeteneklerinin farkına varmalarını sağlamak, her birinin soru sorma ve sorun çözme becerilerini geliştirerek sevecekleri mesleği keşfetmeleri ve özgüvenli mutlu bireyler olmalarını sağlamak ve bilimi çocuklar için somut hale getirmeyi hedeflemektedir.

2. Yaz Akademik Dönemi ne kadar sürüyor?

Yaz Akademik Dönemi 8 haftalık eğitim sürecini kapsıyor.

3. Etkinlikler hangi alanları kapsıyor?

Etkinlikler STEAM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) eğitim modeli temel alınarak tasarlanmaktadır.

4. Kayıtlar ne zaman başlıyor?

Kayıt tarihleri ile ilgili bilgilendirme sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden yapılacaktır.

5. Ön kayıt yaptırabilir miyiz?

Web sayfamızdan www.ozaygunselcocukuniversitesi.org adresinden) ön kayıt yaptırabilirsiniz. Ya da [email protected] adresine sorularınızı yazabilirsiniz.

6. Etkinlikler ne zaman başlıyor?

Etkinlikler öğrencilerin eğitim öğretim yılı bitiminde yaz tatilinde başlayacaktır.

7. Etkinlik kontenjanları kaç kişi olacak?

Etkinlik kontenjanları en az 5 en fazla 20 kişidir. Talep doğrultusunda yeni gruplar açılmaktadır.

8. Ücret ve koşullar nedir?

Ücret ve koşullar her kurs için ayrı revize edilmektedir. Konu ile ilgili web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.